| Item condition | New |
| Manufacture name | Led module AC 200-240V 6W 3000K 350Lm 36Degr. Ra90 Dim |
| Brand | Civilight |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5100 00 |
| ETIM | EC000996 |
| Diameter | 50 mm |
| Length | 50 mm |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Lamp power | 6 W |
| Luminous flux | 350 lm |
| Packing level 1 | 4060574475068 |
| Packing level 2 | 4060574475068, 4060574475068 |
| Colour | White |
| Voltage type | AC |
| Energy efficiency class | G |
| Luminous intensity | 900 cd |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Warm white <3300 K |
| Average nominal lifespan | 25000 h |
| IFTTT support available | No |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM5 |
| Photobiological safety according to EN 62471 | RG1 |
| Beam angle | 36 ° |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
Led module AC 200-240V 6W 3000K 350Lm 36Degr. Ra90 Dim