| Item condition | New |
| Manufacture name | Led module AC 176-264V 6W 4000K 440Lm 36Degr. Ra90 Dim |
| Brand | Civilight |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5100 00 |
| ETIM | EC000996 |
| Diameter | 50 mm |
| Length | 36 mm |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Lamp power | 6 W |
| Luminous flux | 400 lm |
| Packing level 1 | 4060574475075 |
| Packing level 2 | 4060574475075, 4060574475075 |
| Colour | White |
| Voltage type | AC |
| Energy efficiency class | A |
| Luminous intensity | 1000 cd |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Neutral white 3300-5300 K |
| Average nominal lifespan | 25000 h |
| IFTTT support available | No |
| Beam angle | 36 ° |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
Led module AC 176-264V 6W 4000K 440Lm 36Degr. Ra90 Dim