| Item condition | New |
| Manufacture name | Led module AC 176-264V 10W 3000K 620Lm 24DegrDegr. Ra95 Dim |
| Brand | Civilight |
| ETIM | EC000996 |
| Diameter | 50 mm |
| Length | 50 mm |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Lamp power | 10 W |
| Luminous flux | 620 lm |
| Packing level 1 | 6901029075304 |
| Voltage type | AC |
| Energy efficiency class | A |
| Luminous intensity | 1800 cd |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Warm white <3300 K |
| Average nominal lifespan | 25000 h |