| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Light bulb 1W G4 Non-Dim 2700K 100 lm THORGEON |
| Brand | THORGEON |
| Categories |
G4 LED Capsule Bulbs, 1 W
G4 Light Bulbs |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | G4 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 10 mm |
| Lamp efficacy | 100 lm/W |
| Length | 31 mm |
| Nominal voltage | 12 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 1 W |
| Luminous flux | 100 lm |
| Lamp designation | Other |
| Filament lamp | No |
| Packing level 1 | 4752280012407 |
| Voltage type | AC/DC |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Warm white <3300 K |
| Average nominal lifespan | 15000 h |