| Item condition | New |
| Manufacture name | LED light 600lm, 6W/110...240VUC, movem.detector/Push-IN terminals (7L.43.0.230.2100) |
| Brand | FINDER |
| Categories |
Alarm & Signal Units for Distribution Boards
|
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC000321 |
| Rated voltage | 110-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Packing level 1 | 8012823429410 |
| Mounting method | Magnetic |
| Voltage type | AC/DC |
| With socket outlet | Yes |
| With on/off switch | No |
| With light sensor | Yes |
| Length | 310.6 mm |
| Material | Plastic |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Type of electric connection | Clamping/screw mounting |
| Lamp power | 9 W |