| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Lamp GU5,3 MR16 Spotlight Basic |
| Brand | STAR TRADING |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | G |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 890917 |
| Socket | GU5.3 |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 3 W |
| Luminous flux | 180 lm |
| Packing level 1 | 7391482347091 |