| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Lamp GU4 MR11 Spotlight Glass |
| Brand | STAR TRADING |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 620497 |
| Socket | GU4 |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 4.4 W |
| Luminous flux | 380 lm |
| Packing level 1 | 7391482055514 |