| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Lamp GU10 MR16 Spotlight Glass |
| Brand | STAR TRADING |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 718957 |
| Socket | GU10 |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 4.7 W |
| Luminous flux | 400 lm |
| Packing level 1 | 7391482055286 |