| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Lamp GU10 MR16 Spotlight Glass |
| Brand | STAR TRADING |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | G |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 620508 |
| Socket | GU10 |
| Colour temperature | 3000 K |
| Lamp power | 6.7 W |
| Luminous flux | 520 lm |
| Packing level 1 | 7391482049001 |