| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Lamp G9 Halo-LED 3-step |
| Brand | STAR TRADING |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | E |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 771391 |
| Socket | G9 |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 4 W |
| Luminous flux | 470 lm |
| Packing level 1 | 7391482053312 |