| Item condition | New |
| Manufacture name | LED HIGBAY 120W 840 13000L |
| Brand | LEDVANCE |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001716 |
| Nominal voltage | 100-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Beam angle | Extreme wide beam >80° |
| Colour temperature | 4000 K |
| Max. system power | 120 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 13000 lm |
| Luminaire efficacy | 108 lm/W |
| Packing level 1 | 4058075001039 |