| Item condition | New |
| Manufacture name | LED MR11 GU10 230V 2W SMD 45 DEGREES CW WITH LENS SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 731154 |
| Socket | GU10 |
| Colour temperature | 6000 K |
| Lamp power | 2 W |
| Luminous flux | 240 lm |
| Packing level 1 | 5902650531062 |