| Item condition | New |
| Manufacture name | LED lamp GU10 4W-35 827 120G |
| Brand | Neolux |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | GU10 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 5 mm |
| Length | 5.8 mm |
| Nominal voltage | 240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 4 W |
| Luminous flux | 230 lm |
| Beam angle | 120 ° |
| Packing level 1 | 4052899930605 |
| Voltage type | AC |
| Average nominal lifespan | 15000 h |
| Min. number of switching cycles | 100000 |