| Item condition | New |
| Manufacture name | LED GU10 5W 230V RGBW + CCT + DIM Wi-Fi Spectrum SMART |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 669876 |
| Socket | GU10 |
| Colour temperature | 2700-6500 K |
| Lamp power | 5 W |
| Luminous flux | 460 lm |
| Packing level 1 | 5902650570818 |