| Item condition | New |
| Manufacture name | LED GU10 230V 10W SMD CW CERAMIC PREMIUM SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| Categories |
GU10 LED Spotlight Bulbs, 10 W
GU10 LED Spotlight Bulbs, 1 W GU10 Light Bulbs |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 798821 |
| Socket | GU10 |
| Colour temperature | 6000 K |
| Lamp power | 10 W |
| Luminous flux | 930 lm |
| Packing level 1 | 5902650544123 |
| Packing level 2 | 5902650544123 |
| Packing level 3 | 5902650544123 |