| Item condition | New |
| Manufacture name | LED A60 E-27 24VAC/DC 8.5W WW SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 1245328 |
| Socket | E27 |
| Colour temperature | 3000 K |
| Lamp power | 8.5 W |
| Luminous flux | 980 lm |
| Packing level 1 | 5904433102131 |