| Item condition | New |
| Manufacture name | LED A60 E-27 230V 5W WW SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | G |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 949566 |
| Socket | E27 |
| Colour temperature | 3000 K |
| Lamp power | 5 W |
| Luminous flux | 420 lm |
| Packing level 1 | 5902650500402 |