| Item condition | New |
| Manufacture name | LED G9 230V 3.8W CW SMD 5 YEARS PREMIUM SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | E |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 876449 |
| Socket | G9 |
| Colour temperature | 6000 K |
| Lamp power | 3.8 W |
| Luminous flux | 460 lm |
| Packing level 1 | 5902650572539 |