| Item condition | New |
| Manufacture name | LED flood light FL120 7000lm IP66 10m H07 3G1.5 |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 9405 4110 00 |
| ETIM | EC000346 |
| Lamp type | LED not exchangeable |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Colour temperature | 5000 K |
| Max. system power | 50 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 7000 lm |
| Packing level 1 | 9003399494727 |
| Conductor cross section | 1.5 mm² |
| Connection type | Other |
| Housing material | Aluminium |
| Length of connection cable | 10 m |
| With light source | Yes |
| Colour of light | White |