| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Filament Bulb - Classic A60 E27 7W 806lm 2700K Opal 320° |
| Brand | Shada |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E27 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 60 mm |
| Lamp efficacy | 115 lm/W |
| Lamp shape | Pear-shape |
| Length | 104 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 7 W |
| Luminous flux | 806 lm |
| Lamp designation | Other |
| Beam angle | 320 ° |
| Packing level 1 | 8719323785717 |
| Colour housing | Other |
| Voltage type | AC |
| Degree of protection (IP) | Other |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Warm white <3300 K |
| Average nominal lifespan | 15000 h |
| Nominal current | 60 mA |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Photobiological safety according to EN 62471 | RG1 |
Filament lamp with large fitting (E27) and a brightness of 700Lm. Opal glass lamp with a warm white color (2700K) and a high quality finish. Environmentally friendly due to low energy consumption and long life. This model has the shape of a pear and has a diameter of 60mm. This lamp is not dimmable.