| Item condition | New |
| Manufacture name | LED-E-GU10-3,5W-3000K-36D-DIM |
| Brand | Opple |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | GU10 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 70 lm/W |
| Lamp shape | Reflector |
| Length | 54 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Type of cover | Clear |
| Colour temperature | 3000 K |
| Lamp power | 3.5 W |
| Luminous flux | 245 lm |
| Lamp designation | Other |
| Filament lamp | No |
| Beam angle | 36 ° |
| Packing level 1 | 6945730493705 |
| Colour | Other |
| Voltage type | AC |
| With remote control | No |
| Remote operation possible | No |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Warm white <3300 K |
| IFTTT support available | No |
| Rated luminous flux according to IEC 62612 | 245 lm |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |