| Item condition | New |
| Manufacture name | LED dimmer 8-105W, designed to work with push buttons. |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC000025 |
| Frequency | 50 Hz |
| Nominal voltage | 230 V |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Packing level 1 | 5905339288301 |
| Colour | White |
| Material | Plastic |
Kanlux DimGO is a dimmer adapted to LED light sources. It gives you the possibility of controlling the luminous flux of LED light sources. The prerequisite for using the DimGO Kanlux is a power supply adapted to the “trailing/leading edge” adjustment method.