| Item condition | New |
| Manufacture name | LED C38 DECO E-14 230V 8W CW SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 858176 |
| Socket | E14 |
| Colour temperature | 6000 K |
| Lamp power | 8 W |
| Luminous flux | 750 lm |
| Packing level 1 | 5902650540507 |