| Item condition | New |
| Manufacture name | LEDCAB | Batten Light Fitting | Silver |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1140 00 |
| ETIM | EC000109 |
| Width | 17.5 mm |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Length | 504 mm |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Colour temperature | 2700 K |
| Max. system power | 10 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 540 lm |
| Packing level 1 | 5701581445284 |
| Packing level 2 | 5701581445192 |
| Colour housing | Other |