| Item condition | New |
| Manufacture name | LED C35 E-14 230V 5W CW SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E14 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 84 lm/W |
| Colour temperature | 6000 K |
| Lamp power | 5 W |
| Luminous flux | 420 lm |
| Filament lamp | No |
| Packing level 1 | 5907418724618 |