| Item condition | New |
| Manufacture name | LED P45 E-14 230V 6W COG WW CLEAR SPECTRUM |
| Brand | Spectrum |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | D |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 796344 |
| Socket | E14 |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 6 W |
| Luminous flux | 850 lm |
| Packing level 1 | 5902650568679 |