| Item condition | New |
| Manufacture name | LED 8W (60W) A60 E27 WW FR ND 3CT/6 EC |
| Brand | PHILIPS |
| Categories |
LED lamps and tubes
Light Bulbs |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 397611 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 100 lm/W |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Luminous flux | 806 lm |
| Beam angle | 150 ° |
| Packing level 1 | 8719514452404 |