| Item condition | New |
| Manufacture name | LED 4.9W (40W) P45 E14 WW FR ND 3CT/8 EC |
| Brand | PHILIPS |
| Categories |
LED lamps and tubes
Light Bulbs |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 1131451 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 95 lm/W |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 4.9 W |
| Luminous flux | 470 lm |
| Packing level 1 | 8719514459496 |