| Item condition | New |
| Manufacture name | LED 4.5W 500mm S14S WW ND 1CT/4 |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 1000 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 55.6 lm/W |
| Luminous flux | 375 lm |
| Packing level 1 | 8718291789505 |