| Item condition | New |
| Manufacture name | Lampa LED, A60 N LED 14W E27-NW, 14W, 1520lm, 4000K, E27 (31166) |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E27 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 60 mm |
| Lamp efficacy | 109 lm/W |
| Lamp shape | Pear-shape |
| Length | 120 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 14 W |
| Luminous flux | 1520 lm |
| Lamp designation | A-type |
| Packing level 1 | 8595665311667 |
| Colour housing | White |
| Voltage type | AC |
| Energy efficiency class | F |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Neutral white 3300-5300 K |
| Average nominal lifespan | 15000 h |
| Nominal current | 110 mA |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 14 kWh |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Min. number of switching cycles | 20000 |