| Item condition | New |
| Manufacture name | Lamp Metalldampf 2000W 10,3A E40 |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8539 3290 00 |
| ETIM | EC000037 |
| Model | Clear |
| Socket | E40 |
| Luminous flux | 180000 lm |
| Lamp shape | Other |
| Lamp voltage | 380-400 V |
| Lamp power | 2000 W |
| Packing level 1 | 9003399129667 |