| Item condition | New |
| Manufacture name | FILAMENT LAMP E27 | G45 | 4000 Kelvin | 860 Lumen |
| Brand | NORDLUX |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| Energy Class | |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 792283 |
| Socket | E27 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 5.9 W |
| Luminous flux | 860 lm |
| Beam angle | 360 ° |
| Packing level 1 | 6923933818655 |
| Packing level 2 | 5400848001620 |
| Colour housing | Other |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Average nominal lifespan | 15000 h |