| Item condition | New |
| Manufacture name | CROSS-PIECE FLAT 300 H=60 D=1.0 Zplus |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001542 |
| Material | Steel |
| Inner radius | 0 mm |
| Cable tray width | 300 mm |
| Cable tray height | 60 mm |
| Packing level 1 | 3606480783173 |
| Colour | Other |
| RAL-number | 0 |
| Surface protection | Other |
| Material quality | Other |
| Stainless steel, pickled | Yes |