| Item condition | New |
| Manufacture name | CROSSPIECE H1760-500 TV |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001559 |
| Type of rung | Perforated profile |
| Material quality | Other |
| Material | Steel |
| Inner radius | 300 mm |
| Cable ladder branch width | 0 mm |
| Cable ladder width | 500 mm |
| Cable ladder height | 60 mm |
| Type of side joist | Profile (open) |
| Packing level 1 | 7321677379347 |
| RAL-number | 0 |
| Wide span model | No |
| Suitable for circuit integrity | No |