KMB6-C32/4 OVERCURRENT BREAKER KMB6 image 1
KMB6-C32/4 OVERCURRENT BREAKER KMB6
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 31.12.26
EAN: 5905339326065
MPN: 32606
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 2-4 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name KMB6-C32/4 OVERCURRENT BREAKER KMB6
Brand Kanlux
Categories Circuit breakers 32A
ETIM EC000042
Rated current 32 A
Rated voltage 230 V
Release characteristic C
Width in number of modular spacings 4
Packing details
Packing level 1 5905339326065
Other Technical data
Voltage type AC
Frequency 50 Hz
Current limiting class 3
Degree of protection (IP) IP20
Number of protected poles 4
Ambient temperature during operating 5-40 °C