KMB6-B32/4 OVERCURRENT BREAKER KMB6
This price is valid until 31.12.26
EAN: 5905339325976
MPN: 32597
Item condition New
Manufacture name KMB6-B32/4 OVERCURRENT BREAKER KMB6
Brand Kanlux
Categories Circuit breakers 32A
ETIM EC000042
Rated current 32 A
Rated voltage 230 V
Release characteristic B
Width in number of modular spacings 4
Packing details
Packing level 1 5905339325976
Other Technical data
Voltage type AC
Frequency 50 Hz
Current limiting class 3
Degree of protection (IP) IP20
Number of protected poles 4
Ambient temperature during operating 5-40 °C