| Item condition | New |
| Manufacture name | Folding cover AS-univ.slagv.wit met slot |
| Brand | Jung |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC000007 |
| Width | 80.5 mm |
| Halogen free | Yes |
| Height | 80.5 mm |
| Depth | 15 mm |
| Number of units | 1 |
| With hinged lid | Yes |
| Surface protection | Other |
| Label space/information surface | No |
| Material quality | Thermoplastic |
| Material | Plastic |
| Type of fastening | Other |
| Mounting direction | Vertical |
| RAL-number (similar) | 1013 |
| Suitable for floor box | No |
| Transparent | No |
| Surface finishing | Glossy |
| Suitable for wall duct | Yes |
| Suitable for built-in installation | Yes |
| Number of units horizontal | 1 |
| Number of units vertical | 1 |
| With mounting grid | No |
| Number of switch inserts | 0 |
| Packing level 1 | 4011377019805 |
| Packing level 2 | 4011377019805 |