| Item condition | New |
| Manufacture name | Kit type 4 Radio |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002685 |
| Operating voltage | 230 V |
| Electricity consumption | 30 mA |
| Suitable for bus connection | No |
| With power adaptor | No |
| Radio connection | No |
| Emergency power supply integrated | No |
| Interface external | No |
| Integrated dial device | No |
| Number of detector addresses | 20 |
| Packing level 1 | 3660191615208 |
| Mounting method | Surface mounting |
| Width | 130 mm |
| Height | 315 mm |
| Depth | 285 mm |
| Addressable | No |
| Number of outputs for acoustic signal generators | 20 |