| Item condition | New |
| Manufacture name | KIT 2 EMPTY BATTERY DRAWERS KEOR MOD |
| Brand | Legrand |
| Categories |
UPS and Accessories
|
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000382 |
| Construction type | Free standing model |
| Packing level 1 | 3414971430471, 3414971430471 |
| Packing level 2 | 3414971430471 |
| Width | 175 mm |
| Height | 240 mm |
| Depth | 895 mm |
| Weight | 8.2 kg |
| Bridging time full load | 0 min |
| Suitable for network-management | No |
| Potential free switch contact | No |
| SNMP | No |
| Number of phases secondary | 0 |
| Number of phases primary | 0 |
| Auto shut down function | No |
| Max. voltage distortion output (linear load) | 0 % |
| Output power factor | 0 |
| Overall efficiency | 0 % |
| Efficiency in eco-mode | 0 % |
| Input connection | Other |
| Number of output connections C13 | 0 |
| Number of output connections C19 | 0 |
| Number of output connections with protective contact (type F) | 0 |
| Number of output connections fixed connection | 1 |
| Output effective power | 0 W |
| Output apparent power | 0 VA |
| Number of output connections French standard (Type E) | 0 |