| Item condition | New |
| Manufacture name | KB184 GEPERF. 400 H=110 D=1.0 L=3 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC000047 |
| Width | 400 mm |
| Model | Without connector |
| Height | 110 mm |
| Material thickness | 1 mm |
| Side wall perforation | Yes |
| Length | 3000 mm |
| Material | Steel |
| Mounting perforation in bottom | Yes |
| Useful cross section | 44000 mm² |
| NATO-mounting holes | No |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| With cover | No |
| Packing level 1 | 3606480880797 |
| RAL-number | 0 |
| Surface protection | Continuously galvanized |
| Weight | 0 kg/m |
| Stainless steel, pickled | No |
| Wide span model | No |
| Span between supports according to IEC 61537 | 0 mm |
| Max. safe working load according to IEC 61537 | 0 N/m |