| Item condition | New |
| Manufacture name | KARMA 14 | Wall light | Black |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1150 00 |
| ETIM | EC002892 |
| Width | 140 mm |
| Colour housing | Black |
| Height/depth | 240 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Max. system power | 8 W |
| Packing level 1 | 5701581364486 |
| Packing level 2 | 5701581364394 |
| Lamp holder | E14 |
| Housing material | Glass |