| Item condition | New |
| Manufacture name | Rectangular; |
| Brand | ABB |
| Country of origin* | BG |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC002600 |
| Halogen free | Yes |
| Sealable | No |
| Degree of protection (IP) | IP55 |
| Packing level 1 | 8000126234596 |
| Mounting method | Universal |
| Width | 135 mm |
| Depth | 150 mm |
| Length | 160 mm |
| Circuit integrity | None |
| Material | Plastic |
| Number of inlets | 10 |