| Item condition | New |
| Manufacture name | Jumper 2-way pre-assembled multicoloured |
| Brand | WAGO |
| Harmonized System Code | 8536 9010 00 |
| ETIM | EC000489 |
| Model | Transverse connector |
| Packing level 1 | 4050821616955 |
| Mounting method | Screwable |
| Colour | Other |
| Insulated | No |
| Rated voltage | 0 V |
| Modular spacing | 0 mm |
| Number of bridged clamps | 2 |
| With shock protection | No |
| Rated current In | 0 A |
| Explosion-tested version 'Ex e' | No |