| Item condition | New |
| Manufacture name | Jumper 10-way pre-assembled |
| Brand | WAGO |
| ETIM | EC000489 |
| Model | Transverse connector |
| Packing level 1 | 4050821616993 |
| Mounting method | Screwable |
| Colour | Other |
| Insulated | No |
| Rated voltage | 0 V |
| Modular spacing | 0 mm |
| Number of bridged clamps | 10 |
| With shock protection | No |
| Rated current In | 0 A |
| Explosion-tested version 'Ex e' | No |