| Item condition | New |
| Manufacture name | Insulating stick f. PHE4 w. plug-in coupling D 30mm L 1110mm |
| Brand | Dehn |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8205 5980 00 |
| ETIM | EC002786 |
| Type of device | Insulating rod |
| Packing level 1 | 4013364292482, 4013364292482 |
| Diameter | 30 mm |
| Scope of application | Interior and outdoor installations |
| Plug connector, secured against rotation | Yes |
| Total length | 1110 mm |
| Suitable for live-line work | Yes |
| Extendable handle area | Yes |