| Item condition | New |
| Manufacture name | Industrial LED Task Clamp Light 7W 4000K 520 lm 40° |
| Brand | THORGEON |
| Categories |
Table lamps
|
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000302 |
| Width | 53 mm |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Length | 78 mm |
| Height/depth | 650 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 4000 K |
| Max. system power | 7 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 520 lm |
| Packing level 1 | 4752280012315 |
| Mounting method | Clamping |
| Voltage type | AC |
| Bendable | Yes |
| Type of luminaire | Desk luminaire |
| Adjustable height | Yes |