| Item condition | New |
| Manufacture name | Industrial contr. SIPART DR19 96mm*96mm basic unit with k-output and s-output... |
| Brand | Siemens |
| Country of origin* | FR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9032 8900 00 |
| ETIM | EC011487 |
| Number of digital inputs | 0 |
| Number of digital outputs | 0 |
| Number of analogue inputs | 0 |
| Number of analogue outputs | 0 |
| Number of controller channels | 0 |
| Packing level 1 | 4019169841481 |
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Depth | 0 mm |
| Expandable | No |
| With display | No |
| Explosion-proof | No |
| With PC connection | No |
| DIN-rail mounting | No |
| Independently operating | No |
| Suitable for front mounting | No |
| LED indicator inputs | No |
| LED indicator outputs | No |
| Protection for local controls | No |
| Failsafe model | No |
| Standard applications available | No |
| With base plate | No |
| Communication medium copper | No |
| Communication medium fibre optic | No |
| Communication medium wireless | No |