| Item condition | New |
| Manufacture name | INCANDESCENT LAMP 2,3V / 360MA OU=10 |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC000014 |
| Model | Other |
| Socket | Other |
| Lamp voltage | 2.3 V |
| Lamp power | 0.828 W |
| Packing level 1 | 4250217423185 |
| Nominal current | 360 mA |
| Colour | White |
| Energy efficiency class | G |
| Suitable for baking oven | No |
| Shock-proof | No |
| Suitable for refrigerator | No |
| Carbon filament | No |
| Lamp designation | Other |