| Item condition | New |
| Manufacture name | Icon, Main controller, 24V, 10 channels |
| Brand | Danfoss |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9032 1080 00 |
| ETIM | EC010057 |
| Supply voltage | 230 V |
| Output voltage | 24 V |
| Max. power per channel | 0 VA |
| Number of channels/zone | 10 |
| Packing level 1 | 5702424048846 |
| Width | 372 mm |
| Height | 101 mm |
| Depth | 54 mm |
| With time switch clock | No |
| Connection for external antenna | No |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Networkable via radiografic (standard) | No |
| Networkable via radio (optional) | Yes |
| Smart control | No |
| Max. contact voltage | 0 V |
| With extra contact | Yes |
| Reception frequency | 869 MHz |
| Suitable for heating | Yes |
| Max. contact load | 0 A |
| Suitable for cooling | No |