| Item condition | New |
| Manufacture name | Icon Main controller, 230V, 8 channels |
| Brand | Danfoss |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC010057 |
| Supply voltage | 230 V |
| Output voltage | 230 V |
| Max. power per channel | 0 VA |
| Number of channels/zone | 0 |
| Packing level 1 | 5702425147678 |
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Depth | 0 mm |
| With time switch clock | No |
| Connection for external antenna | No |
| Networkable via radiografic (standard) | No |
| Networkable via radio (optional) | No |
| Smart control | No |
| Max. contact voltage | 0 V |
| With extra contact | No |
| Reception frequency | 0 MHz |
| Suitable for heating | No |
| Max. contact load | 0 A |
| Suitable for cooling | No |